Ali Yalçın'dan Bakara-Makara 'ya Tepki

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Yalçın, Facebook hesabından Gazeteci Metehan Demir ile Eski Bakan Egemen Bağış'ın sevimsiz Bakara-Makara muhabbetine tepki gösterdi. Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde:
Bu haber 2093 kere okunmuş. 21 Mart 2014, Cuma - 00:27

     

Günah Galerisi Sahipleri ve Bakara-Makara Muhabbeti Yapanlar Allah'tan Özür Dilemeliler

Gazeteci Metehan Demir ile Eski Bakan Egemen Bağış arasında geçen ve ses bandı yayınlanan diyalogda; Gazetecinin "Bakara Suresi" ile ilgili lakayt tavrı ve Egemen Bagış'ın lakaytlığa benzer tonda yaklaşan tavırları beni çok rahatsız etti. İnandığı değerlerle dalga geçilen birisinin tavır koymak yerine prim veren yaklaşımları kabul edilebilir bir davranış değildir. Hem diyaloga konu olanların, hemde milleti dinleyen günah galerisi sahiplerinin, milleti bilmem ama mutlaka Allah'tan özür dilemeleri gerekir. Dilerler mi dilemezler mi bilmem ama ahirette işte yediğiniz haltlar diye önlerine servis edilecektir.

Bakara 8. Ayet: Ve minen nâsi men yekûlu âmennâ billâhi ve bil yevmil âhıri ve mâ hum bi mu’minîn(mu’minîne).

Ve insanlardan bir kısmı derler ki: “Biz Allah'a ve ahiret gününe (hayatta iken ruhun Allah'a ulaşacağı güne) îmân ettik.” Ve onlar mü'min değillerdir.

Bakara 9. Ayet: Yuhâdiûnallâhe vellezîne âmenû, ve mâ yahdeûne illâ enfusehum ve mâ yeş’urûn(yeş’urûne).

(Zannederler ki) Allah'ı ve âmenû olanları aldatırlar. Ve onlar, kendilerinden başkasını aldatmazlar ve farkında da olmazlar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

     

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

En Son Haberler
haber yazılımı: buki