• AnaSayfa
  • Yaşam
  • Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖATB soru ve cevapları

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖATB soru ve cevapları

ÖABT sınavı soruları ve cevapları cevap anahtarı ile ÖATB puan hesaplama sitemizde yayınlanacaktır. Adayların bu sayfayı sık sık ziyaret etmesini ( OSYM )
YaşamBu haber 804 kez okunmuş.15 Temmuz 2013 Pazartesi - 02:02Font KüçültFont Büyüt


 KPSS alan sınavı soruları, OSYM 2013 KPSS Soruları - KPSS Soru ve Cevapları 2013. 2013 KPSS soruları OSYM, 2013 KPSS soru ve cevapları, 2013 KPSS soruları ve cevap anahtarı ne zaman acıklanıyor? Gectiğimiz hafta sonu ve bugun yapılan KPSS alan sınavı (OABT) ile KPSS maratonu sona ermiştir. KPSS adayları bu gercekleştirilen sınavlara ait soruların ve cevapların acıklanmasını bekliyor. Peki OSYM, KPSSye ait soru ve cevap anahtarını twitter uzerinden OABT sonrası analizlerin yapılması ve sınava ait soruları yayınlanacaktır ibaresi kullandı. Toplam 3 oturumdan oluşan 2013 KPSS, bugun yapılan son oturum ile sona ermiştir. KPSSye ait sorular ve cevaplar acıklandığınde sonucları sitemiz uzerinden Oğrenebilirsiniz. OSYM ve KPSS ile ilgili diğer gelişmeleri Oğrenmek icin netgazete.comu takip edebilirsiniz.

KPSS Alan sınavına girecekler dikkat! KPSS 2013 Alan Sınavı

Oğretmen adaylarının merakla beklediği sınav yarın yapılıyor. KPSS Alan sınavı yarın yapılacak. Adaylar, yarın yapılacak Oğretmenlik Alan Bilgisi Testine (OABT) katılacak. Oğretmen olarak atanmak isteyen adaylar icin buyuk gun yarın. KPSS Alan sınavı yarın yapılacak. Oğretmen adayları, KPSSnin ardından yarın yapılacak ilk Oğretmenlik Alan Bilgisi Testine (OABT) katılacak. OSYM tarafından duzenlenen KPSS Alan sınavı, yarın saat 9.30da başlayacak. Sınavda 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitimi Testi yer alacak. Sınava katılacak 150 bin 174 adaya soruları cevaplamaları icin 75 dakika sure verilecek. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Vanda yapılacak sınav, Turkce, ilkOğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Turk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kulturu ve ahlak bilgisi, yabancı dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) alanlarında yapılacak.

Adayların KPSS Alan sınavına gelirken yanlarında OABT Sınavına Giriş Belgesi ile nufus cuzdanı veya suresi gecerli pasaportunu yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Bu belgelerini yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak.

Sınav binalarında hicbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, arac gerec getirmemeleri gerekiyor.

ÖSYM ÖABT sınav soruları ile ÖABT sınav sonuçları burada

ÖSYM bu sene bir ilki gerçekleştirdi ve öğretmen adayları için ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı yaptı.

Öğretmen adayları için ÖSYM tarafından ilk defa düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınav sorları ne zaman açıklanacak? ÖSYM bu sene bir ilki gerçekleştirdi ve öğretmen adayları için ilk defa Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı yaptı. ÖSYM ÖABT sınav sorularını açıklar açıklamaz netgazete.comda olacak. Saat 9.30da başlayan sınava 150 bin 174 aday katıldı. Sınavda 40 soruluk Alan Bilgisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitim Testi yer aldı. Adaylara cevaplamaları için 75 dakika süre verildi. ÖABT sınavı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Vanda düzenlendi. Sınav, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) alanlarında yapıldı.

2013 KPSS ÖABT Sınavı Giriş osym.gov.tr Tıkla 14 Temmuz
2013 KPSS sınavının son adımı olan ÖABT 14 Temmuz Pazar günü yapılacak. ÖABT sınavı 14 Temmuz Pazar günü saat 09:30da başlayacak.Sınav için adaylara 75 dakika verilecek. ÖABT sınavı pazar günü yapılacak. ÖABT sınav giriş yerleri ösym sayfasında.

2013 KPSS sınavının son adımı olan ÖABT 14 Temmuz Pazar günü yapılacak.

ÖSYMnin bu yıl ilk defa uygulayacağı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Vanda yapılacak. Adaylar kendi alanlarıyla ilgili soruları yanıtlayacaklar.

ÖABT sınavında adaylara,Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce, Almanca, Fransızca alanlarında sorular sorulacak. Adaylar kendi bölümleriyle ilgili 40 soruya ve 10 soruluk Alan Eğitimi Testi den sorumlu olacak.

ÖABT sınavı 14 Temmuz Pazar günü saat 09:30da başlayacak.Sınav için adaylara 75 dakika verilecek.

150 bin 174 adayın katılıdığı sınavın, sınav giriş belgeleri ÖSYMnin resmi internet adresinden temin edilebilecek.Adayların fotoğraflı sınav giriş belgeleriyle birlikte onaylı ve resimli kimliklerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

   
Bu kategoride bulunan bir sonraki haber: Müge Anlı İle Tatlı Sertte neler oldu 13 eylül 2013

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Benzer Haberler

Günün Öne Çıkan Haberleri
Yazılım - SEO: Yazılım - SEO: vuhu.net