• AnaSayfa
  • Güncel
  • Zaman Gazetesi Peygambere Hakaret Eden Yazarını Özür Dilemeye Davet Etti

Zaman Gazetesi Peygambere Hakaret Eden Yazarını Özür Dilemeye Davet Etti

Zaman Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteleri yazarı olan İbrahim Öztürk’ün büyük tepki toplayan o mesajıyla ilgili açıklama yaptı.
GüncelBu haber 2724 kez okunmuş.19 Kasım 2013 Salı - 23:21Font KüçültFont Büyüt


Dumanlı, sözkonusu mesajın kabul edilemeyeceğini ifade ederek, yazarları Öztürk’ü özür dilemeye davet etti.

Ermem Dumanlı twitter hesabından şöyle yazdı:

“İbrahim Öztürk’ün söylediği laf asla kabul edilemez. Özür dilemesi şart. İnsan peyfamberimiz hakkında konuşurken fevkalade dikkat etmeli.

Öztürk’ün yanlış ve kabul edilemez bir cümlesini vesile edip peygamber sevdalısı insanlara saldırmak da İslam ahlakı ile bağdaşmaz.”

mesajjj.gif

Öztürk, twitter hesabından “Peygamberin bile kıblesi şaştı oğlum!!! Kudüs’tü Kabe oldu. Bu alemde değişmeyen tek şey yalakalık, güce tapmak.” diye yazmış, büyük tepki üzerine bu mesajını silmek zorunda kalmıştı.

ibrahim.gif

Ayrıca Samanyolu Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Yıkar da, yazarın, Peygamber Efendimiz'le ilgili benzetme yaptığı tweet'i kabul edilemez bulduğunu ve kamuoyunun haklı bir özür beklediğinisöyledi.
 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
   
Bu kategoride bulunan bir sonraki haber: Öğrenci Yurtlarına Büyük Gözaltı!

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

resim
derman
20 Kasım 2013 Çarşamba
Fetulllahçılar çok cahil insanlar yetiştiriyor bu adamda onlardan birisi risaleleri bile okumuyorlar okusalrda sindirmeden tek ışık tek ölçü yoldaki işaretler diye fetullah hocayı ölçü alıyorlar.hocaefendiyi severim alimdir ama bağlıları islami ilimlerdende risalelerdende habersiz benden söylemesi

Benzer Haberler

Günün Öne Çıkan Haberleri
Yazılım - SEO: Yazılım - SEO: vuhu.net